Odbočovanie vľavo z hlavnej cesty - Učebnica pre autoškoly

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Vedenie vozidla v premávke - Odbočovanie vľavo z hlavnej cesty

Uvedený postup je len univerzálny a vždy je potrebné ho prispôsobiť konkrétnej situácii v cestnej premávke.

1. Pozrieme sa do ľavého vonkajšieho spätného zrkadla spätného zrkadla a vnútorného zrkadla. Situáciu si môže skontrolovať aj pohľadom cez rameno.
2. Včas použijeme znamenie o zmene smeru jazdy, aby ostatný pochopili náš úmysel.3. Podľa pravidiel cestnej premávky sa zaradíme čo najďalej vľavo v časti vozovky určenej pre náš smer jazdy.4. Uvoľníme pedál plynu, prípadne vozidlo pribrzdíme. Postupne preraďujeme na 2 prevodový stupeň. Pri samotnom odbočovaní jazdíme na 2. prevodový stupeň (záleží však aj od situácie napr. či sme na diaľnici alebo je križovatka tvaru Y).5. Je potrebné sledovať situáciu v križovatke, hlavne vozidlá idúce v protismere. Nakoľko odbočujeme vľavo, sme povinný im dať prednosť. Sledujeme aj situáciu za križovatkou (napr. chodcov prechádzajúcich cez cestu).6. Odbočíme.

Za križovatkou zrýchľujeme a môžeme radiť na vyššie prevodové stupne.

Všetky práva vyhradené. © 2012 - 2020 Ivan Mataj. Kopírovanie stránky alebo jej súčastí bez predošlého súhlasu je zakázané.
Vytvorené programom WebSite X5.

Fotografie označené "zdroj: shutterstock.com" sú použité na základe licencie od Shutterstock.com. Sú chránené autorským zákonom.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky