Otáčanie sa na ceste - Učebnica pre autoškoly

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Vedenie vozidla v premávke - Otáčanie sa na ceste


Pri otáčaní sa na ceste je potrebné zladiť ovládanie pedálov spojky, brzdy aj plynu spolu s ovládaním volantu a celkovou bezpečnosťou otáčania. Dôležité je vedieť regulovať rýchlosť pomalej jazdy spojkou za súčasného plného natáčania kolies.

Pred otáčaním sa v dostatočnej vzdialenosti presvedčíme o situácii za vozidlom pohľadom do vnútorného aj vonkajšieho spätného zrkadla.Dáme znamenie o zmene smeru jazdy vľavo.Pozvoľna sa dáme k pravému okraju vozovky kde začneme točiť vľavo. Pritom sledujeme situáciu za sebou a v protismere. Točiť začneme až keď sme presvedčený, že v našej blízkosti sa nenachádza nikto koho by sme ohrozili.V bode A zastavíme a zaradíme spiatočku. Pri pomalej jazde vzad čo najskôr vytočíme kolesá úplne vpravo. A cúvame až do bodu B.V bode B zastavíme a zaradíme 1 prevodový stupeň. Pri jazde vpred natočíme volantom vľavo v smere jazdy a odchádzame z miesta otáčania.

Všetky práva vyhradené. © 2012 - 2020 Ivan Mataj. Kopírovanie stránky alebo jej súčastí bez predošlého súhlasu je zakázané.
Vytvorené programom WebSite X5.

Fotografie označené "zdroj: shutterstock.com" sú použité na základe licencie od Shutterstock.com. Sú chránené autorským zákonom.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky